top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Відома французька письменниця Деніз Епштайн відвідала Наукову бібліотеку Університету
 

17 вересня 2010 року в рамках заходів 17 Форуму видавців у Львові, за ініціативи “Французького Альянсу” у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація українського перекладу роману відомої французької письменниці українського походження Ірен Неміровські (Ірини Немировської) “Вино самотності (“Vin de solitude”), за участю її доньки – Деніз Епштайн, що є жителькою Тулузи. Після презентації Д. Епштайн відвідала Наукову бібліотеку Університету. Разом із нею прибули: директор “Французького Альянсу” у Львові Жером Ваннепен, радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле, біограф письменниці Ірини Немировської – Олів’є Філіппонна.

Ірина Немировська народилася 1903 р. у Києві у родині банкіра. У зв’язку з революційними подіями 1917 р. уся її сім’я переїхала до Фінляндії, а 1919 р. – до Франції. Ірина закінчила навчання у Сорбонні, а 1926 р. вийшла заміж за російського емігранта Михаїла Епштайна. Донька Деніз народилася 1929, у рік, коли письменниця видала свій перший роман “Давид Гольдер”. Твір приніс їй популярність, і згодом був навіть екранізований. За короткий час вона стала відомою авторкою – написала понад півтора десятка романів, зокрема “Бал”, “Володар душ”, опубліковані після смерті “Життя Чехова” (1946), “Вогні осені” (1957) тощо. У 1939 р. юдейка І. Немировська прийняла католицизм. Під час окупації Франції військами німецьких нацистів, письменниця переїхала у село, де й написала свій найвідоміший роман “Французька сюїта”. У липні 1942 р. письменницю було заарештовано та відправлено до концтабору Аушвіц (в Освєнцимі), де вона трагічно загинула.

Рукопис “Французької сюїти” тривалий час зберігався серед речей І. Немировської, аж поки через багато десятків років донька Деніз не відважилася переглянути і опублікувати текст. Д. Епштайн згадує, що багато років возила із собою рукописи, боячись заглянути до них і пригадати жахливі події, що забрали життя батьків та лише дивом дозволили врятуватися їй із сестрою. Сталося це 1998 р., а сам твір був опублікований 2004 р. Навіть у незавершеному вигляді роман вразив читацьку аудиторію – вперше в історії Гонкурівська премія за літературний твір була присвоєна посмертно. Книжка розійшлася у Франції сорокап’ятитисячним накладом, а права на неї купили дев’ятнадцять країн світу.

Д. Епштайн і сама є авторкою низки автобіографічних публікацій. Завдяки зусиллям Д. Епштайн, у видавництві “Пульсари” побачив світ перший твір Ірини Немировської українською мовою – роман “Вино самотності”, написаний 1935 р. В автобіографічному романі розповідається про долю молодої дівчини, яка з виру революції в Росії втекла зі своєю родиною до Парижу, та намагається стати самостійною особистістю, позбуваючись впливу владної матері.

Директор Наукової бібліотеки В. Кметь зустрівся з французькими гостями, розповів про історію та сучасність Університетської книгозбірні, особливості формування франкомовних книжкових колекцій, напрямки міжнародної співпраці. Французькі гості ділилися враженнями від відвідання Львова та проведених в Україні презентацій. О. Філіппонна висловив міркування стосовно налагодження дієвої співпраці між українськими та французькими інтелектуальними колами. Деніз Епштайн не приховувала  щире захоплення бібліотекою та високо оцінила заходи співробітників, спрямовані на збереження та популяризацію її унікальних фондів. З французькими гостями були обговорені пропозиції В. Кметя стосовно можливостей розвитку співпраці Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка з французькими науковими інституціями, за сприяння “Французького Альянсу” та Посольства Франції в Україні.

 

Недавно было "скачать прикольный видео на телефон" какое-то движение в том великом Доме, "скачать не родись красивым" куда в конце концов уходит все живущее.

В углах и "скачать bahh tee ты моё я твоё" высоких нишах "скачать песню корнелюк игорь город которого нет" горели свечи.

Ничего подобного, ответил Аззи.

Если сумели "Nero 11 keygen" послать мне сигнал, значит, сумеют и найти.

Кожа "rammstein das model скачать" на голове, лоб и нос также заживали, "скачать игра супермаркет мания" часть струпьев отвалилась во время купания.

Но не успеете "живы обои скачать" вы отойти от дома, "каникулы строго режима скачать через торрент" как я уже буду в библиотеке и все "скачать свежие песни" расскажу дяде Уоткину.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom