top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Презентація книги “Коротка франкомовна проза ХХ століття”

12 жовтня 2010 року у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація видання “Коротка франкомовна проза ХХ століття: Бельгія, Канада (Квебек), Франція”. У виданні вміщено десять творів франкомовних письменників ХХ століття у перекладі Яреми Кравця, що побачили світ упродовж 1968-2008 років на сторінках українських часописів, зокрема у “Всесвіті” та “Вітчизні”. Ця книга охоплює понад сорок років роботи над перекладами найцікавіших, на думку Я. Кравця, здобутків франкомовної літератури. Перекладач вводить в український літературний простір маловідомі для українського читача прозові твори Еміля Вергарна, Шарля ван Лерберга, Габріель Руа, Емманюеля Роблеса та ін.

Окрім цих творів, Ярема Кравець відомий читацькій аудиторії своїми перекладами текстів восьмитомного видання творів Гі Де Мопассана, Гійома Ле Вассера Боплана “Опис України”, Проспера Меріме “Богдан Хмельницький” та збірника документів “Чорна книга комунізму”. Зараз Ярема Іванович працює над виданням бібліографічного покажчика української літератури французькою мовою. На думку Я. Кравця, українську літературу мало знають у Європі, до того ж є певна криза української перекладацької майстерні та відсутність фахової критики перекладу.

Діалогу з іноземним культурним середовищем на сьогодні допомагає Програма сприяння видавничій справі “Сковорода” (здійснюється за підтримки Посольства Франції в Україні спільно з Міністерством закордонних та європейських справ Франції), у проектах якої Ярема Кравець бере активну участь. Нагадаємо, що презентація книг, виданих завдяки програмі “Сковорода”, відбулась у Науковій бібліотеці 25 лютого 2010 року. Отже франкомовна література стає більш доступною для широкого кола читачів, у тому числі і академічної спільноти.

З.В.

 

 

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom