top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Заради збереження національного надбання

16 вересня 2011 р. з ініціативи голови Львівської обласної організації Товариства охорони пам’яток історії та культури Андрія Салюка у приміщенні Палацу Сапєг у Львові відбувся семінар, присвячений проблемам збереження пам’яток рукописної та стародрукованої книги. Зустріч мала характер виробничої наради, мета якої полягає у формуванні завдань та спільному пошуку розв’язання актуальних проблем зберігання, консервації та реставрації унікальних документів львівських бібліотек та музеїв. Як слушно зазначив А. Салюк, навіть порівняно з пам’ятками давньої архітектури та образотворчого мистецтва давня книга залишається обділеною увагою з боку законодавства та державних установ, що мали б забезпечувати належний рівень її збереження та популяризації. У роботі семінару брали участь представники реставраційних відділів, завідувачі та хранителі книгосховищ Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Музею історії релігій, Музею мистецтва давньої української книги та ін. Також, окрім виступів, відбулося представлення та обговорення реставраційного обладнання, що виготовляє Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості ім. Т. Г. Шевченка.

Від Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка у роботі семінару-наради взяли участь директор В. Кметь, завідувач новоствореного реставраційного відділу Є. Рябчун-Кабарівська і завідувач відділу рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф. П. Максименка М. М. Ільків-Свидницький. У своєму виступі Є. Рябчун-Кабарівська окреслила головні завдання відділу та способи їх розв’язання, йшлося також про перші здобутки співробітників університетської книгозбірні, втілені у відреставрованих стародруках та графічних пам’ятках з фондів бібліотеки. В.Кметь зосередив увагу на проблемах правової регламентації обліку та збереження пам’яток національного надбання, відсутності відповідних державних програм та грантів, що ускладнює роботу бібліотекарів та реставраторів, не сприяє ефективному використанню інтелектуального потенціалу, пошуку та профільному спрямуванню матеріальних ресурсів. Серед актуальних проблем було акцентовано на важливості встановлення державного стандарту стосовно оцифрування унікальних фондів, формування національних баз даних із забезпеченими рівнями доступу та захисту інформації.

Підсумовуючи результати семінару, фахівці визнали необхідність функціонування координаційного центру та уніфікації інструктивної бази стосовно обліку, зберігання, консервації і реставрації пам’яток рукописної книги, стародруків у бібліотеках та фондосховищах усіх відомств. Було запропоновано низку важливих ініціатив, окреслених у резолюції наради, а також рекомендовано скласти підґрунтя для подальших дій із боку обласної організації Товариства охорони пам’яток історії та культури. Наступним методологічним кроком учасників наради повинна стати підготовка міжнародної конференції, присвяченої проблемі давньої книги.

К.В.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom