top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Книжково-документальна виставка "350 років Львівського Університету у документах Наукової бібліотеки"

Упродовж століть Львівський національний університет імені Івана Франка завжди був і залишається одним із найважливіших осередків формування української наукової та освітньої думки. Від античної епохи, крізь університетське середньовіччя, велич гуманізму і вишуканість бароко – до модерних часів, із впевненим крокуванням до здобутків прийдешнього, саме бібліотека – класична чи електронна ­– залишається незглибимим джерелом знань та основою академічної освіти і виховання.

Заснована у 1608 році, Бібліотека стала важливим науковим та освітнім осередком, підґрунтям і початком Університету – у 1661 р., коли був виданий фундаційний привілей короля Яна Казимира, і 1784 р., коли формувався Йосифінський Університет, і в новітніх умовах, коли Львівський університет здобув почесний статус національного 1999 р. У фондах Університетської книгозбірні зберігаються численні інтелектуальні здобутки, які є унікальним національним надбанням України і відображають головні віхи та етапи історії Університету.

В експозиції представлено найяскравіші пам’ятки, зокрема: статут єзуїтського колегіуму “Ratio Studiorum”; щорічні каталоги із переліками професорів та магістрів Академії у Львові; контракт між канівським старостою Миколаєм Потоцьким та Ректором про навчання його сина у Львові; зразки студентських “дипломів” (середина XVIII ст.); презенти Ректора Університету на призначення українських священиків у парафіях, землі яких належали єзуїтам; акт свідчення Ректора про оплату “комунальних послуг” (середина XVIII ст.); фрагменти хроніки колегіуму; рукописні тези професорів Львівського університету (першої половини ХІХ ст.); навчальні програми і розклад занять поч. ХІХ ст.; зразки екслібрисів бібліотек університетських підрозділів та колекцій XVII–ХХІ ст.; інавгураційні промови ректорів кінця ХІХ – початку ХХ ст. тощо.

Окремим блоком представлені видання університетської типографії XVIII ст. (від навчальних посібників та наукових трактатів до художніх творів); книги, подаровані для бібліотеки Університету ректорами, а також іншими визначними культурними та політичними діячами, зокрема, лейб-медиком австрійського імператора Пієм Ніколаєм Ґареллі (його колекція книг склала основу книгозбірні оновленого Йосифінського університету). Експонуватимуться також видання, пов’язані із вихованцями Університету: книга відомого мандрівника Василя Григоровича-Барського (зі спогадами про його навчання у Львові) та книга із бібліотеки українського гетьмана Івана Мазепи (про що засвідчує відповідний суперекслібрис) тощо.

Нагадаємо, що вперше виставка була презентована 20 січня 2011 року в приміщенні Музею історії Університету (вул. Університетська, 1) – у рамках святкових заходів до відкриття ювілейного 350-го року в історії Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom