top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

До 75-річчя від дня народження Івана Драча

Перо, мій скальпелю вогненний,

Ти мій жорстокий лиходій,

Мій дикий поклик цілоденний,

Первоцвіт мій, перволюб мій!

 

Відомий український поет, драматург, есеїст, перекладач і критик, що пройшов крізь феєричний злет шістдесятих, Герой України (2006 р.) і Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка (1998 р.) Іван Драч – став знаковою постаттю не тільки в українській літературі, а й політиці та громадському житті. Освіту поет здобував у Київському університеті, але був виключений за політичні погляди, тому змушений був продовжувати студії  на заочному відділенні, працюючи у “Літературній газеті”), закінчив Вищі кіносценарні курси у Москві (1964 р.), згодом працював сценаристом у Київській кіностудії імені Олександра Довженка,  також у редакції журналу “Вітчизна”.

Його доля тісно пов’язана із політичним життя України – обіймав посаду Першого голови Народного Руху України за перебудову, був народним депутатом України 3-го скликання (1998-2002 рр.).

Як поет дебютував у “Літературній газеті”  поемою “Ніж у сонці” (1961 р.). Автор поетичних збірок “Соняшник” (1962 р.), “Протуберанці серця” (1965 р.), “Балади буднів” (1967 р.), “До джерел” (1972 р.), “Сонце і слово” (1978 р.), “Шабля і хустина” (1981 р.) та ін. Його перу також належать драматичні поеми, зокрема “Соловейко-Сольвейг” (1978 р.), численні кіносценарії (“Криниця для спраглих”, “Камінний хрест”, “Пропала грамота”, “Вечори на хуторі біля Диканьки”, “Вінчання зі смертю”), збірки статей та есеїв.

З.В.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom