top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

У пошуках універсуму

17 листопада 2011 р. у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) відбулася презентація збірки публіцистики головного редактора журналу “Універсум”, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української преси Львівського національного університету імені Івана Франка Олега Романчука “У пошуках універсуму: Статті, публіцистика, прогнози і спостереження (1990– 2011 рр.)” (Львів, 2011). Захід приурочено 20-річчю Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України.

Із вітальним словом до автора та до академічної спільноти виступили письменник Роман Коритко, кандидат політичних наук, доцент Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України Ігор Бегей, викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка: завідувач кафедри філософії, доктор філософських наук, професор Анатолій Карась, письменник і публіцист, заслужений журналіст України Іван Сало та ін.

Письменник і журналіст О. Романчук уже майже тридцять років працює у видавничій та журналістській сфері: у видавництві “Каменяр”, у редакціях журналу “Дзвін” та газет “Діло” і “Молода Галичина”, з 1993 р. – шеф-редактор журналу футурології, економіки, науки та культури “Універсум”. Активна і самовіддана публіцистична діяльність, чітка та послідовна громадянська позиція О. Романчука відзначені численними нагородами – Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня “за заслуги по відродженню духовності в Україні та утвердженню Помісної Української Православної Церкви”, він є лауреатом премії імені Івана Багряного 2008 р. за “визначний внесок у розбудову державної незалежності України та консолідацію суспільства”, лауреатом Міжнародної літературної премії 2009 р. імені Дмитра Нитченка та ін.

“У пошуках універсуму” – своєрідний підсумок двадцятиліття незалежності України, цікава енциклопедія українознавства, підручник з анатомії української політики 1990-2011 років (основні розділи книги: “Україна в Універсумі”, “Хроніки “Універсуму”, “У дзеркалі Універсуму”, “Історії Універсуму”). Тут зосереджено публіцистичні та наукові статті, роздуми, рефлексії і прогнози, які в сумі становлять значну частину світоглядного тексту сучасної української культури. Є у збірнику і широко відома розвідка “Ультиматум: хроніка одного конфлікту між Раднаркомом РРФСР і Центральною Радою” (опублікована окремою брошурою у 1990 році накладом майже 80 тисяч), що істотно національно-освідомлююче вплинула на українців у переддень незалежності, і менш відомі публікації, і статті останніх років, присвячені духовно-економічній кризі та неофіційній українсько-російській “війні культур”.

Зважаючи на те, що більшу частину учасників презентації становили журналісти, особливо студентська молодь, модератор зустрічі вчений секретар Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Григорій Чопик скерував розмову із злободенного політично-економічного русла у сферу філософську і професійно-етичну: обговорювалася місія журналіста в сучасній Україні, свобода слова та її межі, потреба формування новітнього позитивного національного дискурсу, проблема толерантності і конформізму тощо. Відповідаючи на запитання студентів, О. Романчук ще раз нагадав про інформаційну війну в Україні, яка триває до сьогодні, про потребу захищати національний простір та про роль і жертовний обов’язок журналістів. А щоб гартувати дух на прикладах попередників, вчитися в історії, автор порадив частіше заглядати до журналу “Універсум”, а зокрема – у його презентовану книгу “У пошуках універсуму”.

Р. Л.


.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom