top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

"Роздуми небайдужої жінки"

24 листопада 2011 р. у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) відбулося сімнадцяте засідання Міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi за участю заслуженого юриста України, спеціаліста у сфері цивільного та сімейного права, політичного та громадського діяча, доктора юридичних наук, професора Зорислави Ромовської.

Життєвий шлях Зорислави Ромовської розпочався у мальовничому містечку, що має славу перлини Гуцульщини – Косові (Івано-Франківської області). Опісля закінчення Косівської середньої школи вищу освіту здобувала на юридичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка. Упродовж 1966-1968 рр. навчалася в аспірантурі на кафедрі цивільного права Київського державного університету імені Тараса Шевченка, де і захистила кандидатську дисертацію. А від 1986 р. здобула ступінь доктора юридичних наук.

Основну сферу зацікавлень Зорислави Ромовської складають проблеми цивільного права, сімейного права, загальнотеоретичних аспектів законотворчого процесу. Вона є автором проекту Сімейного Кодексу України, співавтором Цивільного Кодексу України та проекту Закону України “Про власність”, автором проекту Земельного Кодексу України (1992 р.), проекту Закону України “Про регламент Верховної Ради України”, також брала участь в опрацюванні проекту Кримінального Кодексу України та ін.  Однак, за словами Зорислави Василівни, цей перелік вона мріє поповнити Кодексом прав людини.

Тему семінару Modus Legendi зумовила публікація збірника есе та спогадів авторки (“Роздуми небайдужої жінки”, Львів, 2011), що підсумував двадцятиліття творчих роздумів, життєвого досвіду, рефлексій над її професійною діяльністю. Ця книга дещо здивує читача, передусім тим, що поєднала, здавалося б, непоєднувані форми: сюди увійшли фрагменти стенограм засідань Верховної Ради, публіцистичні твори, спогади та роздуми про політичні реалії України на початку ІІІ тисячоліття, зворушливі спогади дитинства та років навчання і праці у Львівському університеті, літературні етюди на теми буденного життя у радянському та перших років незалежності Львові. Іще однією рисою цього видання є його емоційний характер, опертий на закоріненість в історію свого народу, глибоку шану до родинних та національних традицій, беззаперечне визнання духовних цінностей.

Під час виступу Зорислава Ромовська відверто ділилася роздумами про певні негативні сторони політики, проблеми та вади сучасного українського суспільства, у можливості подолання наслідків яких вона щиро переконана. Цікавою частиною виступу стало обговорення статусу сучасної української інтелігенції, її ролі у формуванні громадянського суспільства та реанімування українського політикуму тощо. Адже у залі були присутні колеги і учні професора Ромовської, студенти Університету та підрозділів (зокрема Педагогічного та Правничого коледжів) – усі ті, кому Зорислава Ромовська делегує настанови думати, відчувати серцем і бути небайдужими…

З.В.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom