top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Бібліотека у соціальній мережі?

Функціонування соціальних мереж набуло сьогодні надзвичайно стрімкого розвитку і вже, мабуть, немає людей, які б не чули про “В контекте”, “Facebook”, “Twitter”, “Hi5” та ін. Отож такі мережі отримали статус не тільки віртуального простору для знайомств, спілкування тощо, але й  зручного засобу обміну інформацією, зокрема й академічних установ, а подекуди й виконують функції ЗМІ. То чи справді соціальні мережі – майбутнє академічної науки? На це питання спробував відповісти Міхаліс Геролімос (Michalis Gerolimos), дослідник Александрійського технологічного університету у Фесалоніках, Греція (Alexander Technological Educational Institute of Thessaloniki, Greece). Здійснивши моніторинг двадцяти академічних бібліотек США, відображений у ґрунтовній аналітичній праці “Academic Libraries on Facebook: An Analysis of Users' Comments” (http://www.dlib.org/dlib/november11/gerolimos/11gerolimos.html), він дійшов висновку про неефективність залучення соціальних мереж у діяльності академічних книгозбірень. Зокрема Міхаліс Геролімос проаналізував характер приблизно 3,5 тис. дописів – 91% не містять змістовних коментарів, серед них близько 82% дописувачів схильні лише ставити позначки “like”, а більшість сторінок академічних бібліотек не містять у розділі “друзі” очікуваних користувачів – навчальних та наукових установ, студентів тощо. Однак до віртуальних сторінок активно долучаються працівники тих же бібліотек, підрозділів установ, а також випускники навчальних закладів. Отож промоційні заходи бібліотечних сторінок у соціальних мережах, що покликані допомогти читачам у користуванні фондами і пошуку інформації, навряд чи досягають очікуваного результату.

Водночас слід відзначити і позитивні сторони. Попри даремне витрачання часу у віртуальних нетрях всесвітньої мережі, яке важко заперечити (адже кожен користувач Інтернетом відвідує не тільки фахові веб-сторінки, а й часто-густо “застрягає” на порталі новин, реклами тощо), існує досить розгалужена інтерактивна мережа для академічних потреб. Зокрема доцільно згадати соціальну мережу “Українські науковці у світі”, ідея створення якої виникла у колі українських аспірантів у Німеччині з метою налагодження співпраці, пошуку та обміну інформацією, консолідації українського інтелектуального потенціалу. За результатами всенародного голосування у номінації Найкраща соціальна мережа, нагороди UA Webstar-2009, проект Ukrainian Scientists Worldwide посів третє місце.

Отож питання залишається відкритим, оцінити ефективність функціонування соціальних мереж допитливий читач може сам, завітавши на сторінки:

http://www.usw.com.ua/

http://www.uk.sagepub.com/home.nav

http://www.facebook.com/SAGELibraryNews?ref=ts

http://www.facebook.com/libraryofcongress?ref=ts

http://www.facebook.com/Art.Architecture.Library?ref=ts

http://www.facebook.com/pages/Kharkov-Free-Library/101813333230966?ref=ts

http://www.facebook.com/pages/American-Library-Kyiv/112872148762228?ref=ts

http://panbibliotekar.blogspot.com/2011/11/facebook.html

З.В.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom