top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Гутірка про поезію у Львівському державному університеті фізичної культури

8 грудня 2011 р. у Львівському державному університеті фізичної культури відбувся культурно-просвітницький захід “Гутірка про поезію: Роман Лаврентій, Григорій Чопик, Юрій Петришин” (організатори: Редакційно-видавничий відділ ЛДУФК та Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка).

У вечорі поезії взяли участь студенти Львівського державного університету фізичної культури та викладачі: кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, проректор зі спортивної роботи Володимир Левків, Почесний ректор ЛДУФК, член-кореспондент Української академії наук Національного прогресу, доцент, відмінник освіти України, в. о. голови відділення НОК України у Львівській області, майстер спорту, заслужений тренер України Мирослав Герцик, кандидат мистецтвознавства, доцент, член Національної спілки художників України Олена Падовська, кандидат історичних наук, доцент Микола Борищак, кандидат фізико-математичних наук, доцент Андрій Власов та ін. А також – група курсантів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності на чолі із викладачем кафедри українознавства Ольгою Шелюх. Ідея провести спільний міжуніверситетський захід, присвячений поезії, покликаний представити поетичні доробки викладачів та водночас залучити поетів-початківців серед студентів виникла ще на початку навчального року.

Модератором зустрічі був завідувач кафедри олімпійської освіти, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, проректор з виховної роботи Львівського державного університету фізичної культури Ярослав Тимчак. У вступному слові він наголосив на виховній ролі літератури у житті кожної людини, на відкритому форматі заходу та запросив учасників поринути у загадковий світ поезії. Від господарів приймаючого навчального закладу із поетичним словом виступив кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України, почесний працівник фізичної культури і спорту України, голова комісії ЗМІ і пропаганди олімпійського руху відділення НОК України у Львівській області Юрій Петришин. Наскрізь іронічні (часом автоіронічні) тексти із його збірки “Пісня кентавра” (Львів, 2006) демонстрували лаконізм слова та обшир думки, захоплювали слухацьку аудиторію, спонукали студентів до декламації власних поезій.

Наукову бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка – у сфері поетичній – представляли вчений секретар, викладач польської мови і літератури, громадський та культурний діяч Григорій Чопик та в. о. завідувача відділу культурно-просвітницької роботи, асистент кафедри театрознавства та акторської майстерності Роман Лаврентій. Громадянська, філософська, сильна чоловіча лірика Г. Чопика зі збірки “Чорна чайка” (Львів, 2005) в авторському виконанні (особливо – пісні) заворожила присутніх, розбудила болючі життєві спогади, водночас і підбадьоривши небуденним патріотичним поривом. Інтимна лірика, релігійно-філософські поетичні тексти зі збірки Р. Лаврентія “Я поспішав, але спинився…” (Львів, 2011) також знайшли жвавий відгомін у студентсько-викладацькій аудиторії.

Несподівано приємним моментом заходу стало і те, що він не перетворився на традиційну зустріч із письменниками, а зберіг інтерактивний формат “гутірки про поезію”, де кожен бажаючий зміг прочитати власні вірші, задати питання, висловити свої міркування про сучасну поетичну літературу.

Р. Л.

 

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom