top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Король Данило

Данило Романович Галицький (бл.1201-1264) – руський  князь з династії Рюриковичів, син засновника Галицько-Волинської держави князя Романа Мстиславовича, правитель Галицько-Волинського князівства, король із 1253 р.

Відзначився як мудрий державний діяч – реформував військо та державний апарат Галицько-Волинського князівства, приборкав бунтівне галицьке боярство, був ініціатором створення коаліції європейських держав у боротьбі із Золотою Ордою. Сподіваючись отримати від країн Західної Європи необхідну допомогу проти ординців, князь Данило погодився на укладення церковної унії з Римським Престолом, прийняв від папи Інокентія IV королівську корону. Коронація відбулася у 1253 р. у м. Дорогочині. Але сподівання на одержання допомоги не справдилися і згодом зв'язки з Римом було розірвано.

Дипломатичну діяльність Данило Галицький вів досить активно – у 1247 р. він встановив мирні відносини з Польщею, у цьому ж році уклав договір про дружні відносини з Угорщиною, який був підкріплений шлюбом його сина Льва Даниловича з принцесою Констанцією. Упродовж першої половини 50-х років 13 ст. брав участь у боротьбі за австрійські володіння.

У своїй політичній діяльності особливої уваги також надавав побудові нових міст – заснував Холм (бл.1237 р.), Львів (бл.1256) та інші, відбудував Дорогочин, переніс столицю Галицько-Волинського князівства зі зруйнованого татарами Галича до Холма, де і був похований у 1264 р.

Див.: http://history.franko.lviv.ua/dovidnyk.htm

З.В.


 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom