top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Пам’яті героїв Крут

Як сніги покривають землю,

Як нам білим встелять путь,

Спом'янемо тую славу,

Що осталась нам з-під Крут.

В.Герасимов

29 січня 1918 року поблизу Києва під станцією Крути відбувся бій між українськими підрозділами Центральної Ради та більшовицькими військами, які наступали з Росії. Проти кількох сотень українських юнкерів, студентів та гімназистів виступало понад 4 тис. радянських вояків. Битва була досить тривалою і закінчилася поразкою українських загонів, які захищали підступи до Києва. Битва не мала вирішального значення у перебігу військових дій, однак завдяки героїзму загону української молоді в українській історії вона стала символом самопожертви і відданості своєму народові. 29 героїв української землі були замордовані та розстріляні, більшовики не дозволили місцевим селянам поховати загиблих. Бійці, яким вдалося врятуватись, вночі розібрали залізничну колію і все-таки на кілька днів затримали наступ Червоної армії. 19 березня 1918 року, після звільнення території України від більшовиків, за розпорядженням українського уряду у Києві на Аскольдовій могилі відбувся урочистий похорон полеглих у бою.

У ра­дянський час могили полеглих під Крутами було зруйновано. Сьогодні на місці героїчного бою українських студентів і на могилі молодих патріотів встановлено пам’ятні знаки. Постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1992 року, ім’я звитяги українських юнаків було присвоєно Львівському державному ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Також див.:

http://kruty.org.ua/

http://www.istpravda.com.ua/articles/4d431e8a1768e/

З.В.


 

 

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom