top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

До 60-річчя професора Богдана Якимовича

31 січня 2012 року у головному корпусі Наукової бібліотеки Університету (вул. Драгоманова, 5) відбулося відкриття ювілейної виставки “До 60-річчя професора Львівського національного університету імені Івана Франка Богдана Якимовича”.

У виставковому стенді на другому поверсі представлені авторські монографії, частина численних наукових і науково-популярних публікацій ювіляра – доктора історичних наук, професора кафедри історичного краєзнавства ЛНУ імені Івана Франка, громадсько-культурного діяча, президента наукової фундації Андрія Чайковського, голови Львівського відділення Всеукраїнського товариства “Україна–Світ”, заступника голови Міжнародної асоціації франкознавців, директора Наукової бібліотеки Університету в 1998–2007 рр., головного редактора й упорядника близько 40 книжкових видань, заслуженого працівника культури України. (Підготовані, упорядковані, редаговані та видані під керівництвом Б. Якимовича численні видання Наукової бібліотеки Університету представлені у постійній експозиції на третьому поверсі).

На урочистому відкритті виступили з вітальним словом співробітники Бібліотеки, викладачі Університету та гості з інших навчальних закладів. Зокрема, директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка доц. Василь Кметь згадав про науковий потенціал університетської книгозбірні, який почав відроджувати Б. Якимович на посаді директора Бібліотеки у 1998–2007 рр., про сформовані видавничі традиції, які гідно продовжуються і нині, як-от новий формат бібліографічних покажчиків – “Бібліографія вчених Університету”. Від імені колективу Бібліотеки виступила також заступник директора з наукової роботи Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка Ірина Цвіркун, подякувавши Б. Якимовичу та побажавши наснаги для подальших наукових і громадських проектів. Професор кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ імені Івана Франка, голова Міжнародної асоціації франкознавців (МАФ) Михайло Гнатюк подякував ювілярові за масштабну видавничу діяльність, започаткування наукових книжкових серій, а також за організаційний запал і в бібліотечній сфері, і в активній роботі МАФу, й загалом у громадсько-культурному житті. Літературознавець, поет, перекладач, завідувач кафедри класичних мов Українського католицького університету Тарас Лучук із вдячністю пригадав свої роки у Бібліотеці на посаді вченого секретаря і спільну працю з Б. Якимовичем над бібліотечною книжковою серією “Каталоги книгозбірні”. Від імені співробітників кафедри історичного краєзнавства ЛНУ імені Івана Франка вітальне слово виголосив Лев Калиняк. Завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка професор Іван Зуляк відзначив широту наукових зацікавлень Б. Якимовича, масштабність дослідницьких та видавничих проектів та подякував за його плідну співпрацю із Тернопільським Університетом на сучасному етапі.
Завідувач науково-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка к. і. н. Олександр Седляр представив сигнальний примірник упорядкованого ним монументального ювілейного збірника до 60-річчя професора Богдана Якимовича (як черговий випуск видання “Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність”).

Сам Б. Якимович у заключному слові з ностальгією пригадав свій шлях від технічної сфери до гуманітарних зацікавлень, навчання та пізніше – працю в Інституті суспільних наук (тепер – Інститут українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України), і зокрема, свого ідейного вчителя – Ярослава Ісаєвича. Ювіляр щиро подякував усім учасникам презентації, пообіцявши не зупинятися на досягнутому.

Р. Л.

 

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom