top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

До 115-річчя від дня народження Ф. П. Максименка

9 лютого 2012 р. у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся науковий семінар до 115-річчя від дня народження відомого українського вченого, бібліографа, бібліотекознавця та книгознавця Федора Пилиповича Максименка (1897-1983). Вчений зі світовим ім’ям, один із фундаторів бібліотечно-бібліографічної справи в Україні Ф. Максименко все життя досліджував історію книги, вів співпрацю із багатьма вітчизняними та зарубіжними науковими інституціями і виданнями, дбав про фонди бібліотек, вивчав рукописи і стародруки, цікавився краєзнавчою бібліографією. Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка із 1946 року стала благодатним місцем для Ф. Максименка, де він після тривалих поневірянь та неофіційного цькування владою 1933–1947 рр. зміг повноцінно проявити свій науковий потенціал. Зокрема, обіймав посади завідувача відділу бібліографії, заступника директора з наукової роботи, завідувача відділу рукописних, стародрукованих та рідкісних книг.

На семінарі з короткою доповіддю про життєвий і творчий шлях Ф. Максименка виступила випускниця кафедри бібліотекознавства та бібліографії факультету культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка, співробітниця Наукової бібліотеки Ольга Рикмас. Своїми спогадами про вченого і співпрацю з ним поділилися професор кафедри історії слов’янських країн історичного факультету ЛНУ імені Івана Франка Микола Крикун та завідувач відділу рукописів і стародруків Національного музею Львова імені Андрея Шептицького Ніла Вергун.

Цікаве ілюстративне оформлення наукового семінару творив портрет Ф. Максименка та підготоване співробітниками відділу рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф. П. Максименка слайд-шоу, у якому було представлено блок листування вченого із науковими установами, його експертні оцінки того чи іншого видання, робочі чернетки та приватні записи, вітальні адреси із нагоди його ювілеїв, широта географії яких свідчила масштабність бібліографічних контактів та авторитет науковця. Окремим блоком також були представлені книги, підготовані Ф. Максименком. Їх цінність актуальна і нині, що засвідчує, зокрема, минулорічне перевидання укладеного й опублікованого вченим ще у 1958 році каталогу першодруків – “Інкунабули Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка” (Львів, 2011).

Директор Наукової бібліотеки доцент Василь Кметь, коментуючи проектовані під час презентації документи, оповідаючи цікаві деталі з творчої біографії бібліографа, розповів гостям і про започаткування масштабного проекту створення електронних архівів бібліотечних колекцій, серед яких одна із перших – документи і матеріали Ф. Максименка, які представлять унікальний внесок вченого у розвиток наукової національної бібліографії.

Шанують і пам’ятають Ф. Максименка у науковій спільноті до сьогодні, часто ставлячи його як приклад молодим працівникам. Доброю пам’яттю про вченого-бібліографа є також видана Науковою бібліотекою у 2008 році книга – “Збірник пам’яті українського бібліографа Федора Максименка”.

Станіславчук Мар’яна, Войтенко Cвітлана


 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom