top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Наукову бібліотеку відвідала офіційна делегація з Франції

Упродовж 16-17 лютого 2012 р. м. Львів з офіційним візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ален Ремі. Це був перший діловий виїзд дипломата з Києва. Окрім проголошення відкриття почесного консульства Франції у Львові, представлення консула, відвідання експозицій, шкіл та Миколаївського цементного заводу, Ален Ремі зустрівся з ректором Львівського національного університету імені Івана Франка проф. Іваном Вакарчуком, студентами навчального закладу. Окремим пунктом програми перебування дипломатичної делегації стала Наукова бібліотека ЛНУ імені Івана Франка.

16 лютого 2012 р. директор Наукової бібліотеки Василь Кметь взяв участь в офіційній зустрічі Надзвичайного і Повноважного Посла Франції у приміщенні “Alliance Française”. Ознайомившись із головними напрямками діяльності організації, Посол обговорив важливі напрямки співпраці із керівниками науково-освітніх осередків, які мають досвід роботи з французьким культурним представництвом – директором Наукової бібліотеки Василем Кметем та директором Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Романом Шияном. Директор “Alliance Française” Жером Ваннепен інформував Посла про спільні з університетською книгозбірнею культурологічні та науково-дослідницькі проекти, які стали предметом безпосереднього зацікавлення дипломата. Василь Кметь відзначив важливість спільних з “Альянсом” презентацій україномовних перекладів французької наукової та художньої літератури, виданої в рамках реалізації програми “Сковорода”, були обговорені результати стажування директора Наукової бібліотеки в Університеті Жана Мулена (Ліон – 3),  Вищій національній школі інформаційно-бібліотечних наук та Муніципальній бібліотеці у Ліоні, що стало можливим за підтримки посольства Франції в Україні у грудні 2010 р. Особливе зацікавлення А. Ремі викликали ініціативи директора Наукової бібліотеки стосовно втілення історико-бібліографічних проектів, висловлені під час “Французької весни” 2011 р. і втілювані у життя співробітниками установи – підготовано до друку ілюстрований каталог виставки. Надзвичайний і Повноважний Посол підтримав ідею публікації окремих унікальних рукописних документів, а також висловив пропозицію здійснити цикл науково-бібліографічних чи факсимільних видань у Франції.

Предметом обговорення Посла з директором НБ став також реалізований проект автоматизованої бібліотеки “Alliance Française” у Львові – за сприяння НБ ЛНУ імені Івана Франка створено електронний каталог книгозбірні “Альянсу”, який від березня 2012 р. буде удоступнений викладачам та студентам Університету (бл. 5000 західноєвропейських видань французькою мовою з різних галузей науки). Було досягнуто домовленості про можливість уніфікованої реєстрації читачів, а отже й перспективу обслуговування користувачів літературою. Це стало нагодою для виготовлення електронного читацького квитка НБ Університету для Алена Ремі, який став першим у новітній історії книгозбірні читачем-дипломатом високого рангу.

17 лютого французька делегація відвідала Наукову бібліотеку ЛНУ імені Івана Франка. Гості мали нагоду ознайомитися з експозицією франкомовних стародруків, електронними каталогами та репозитаріями. Під час обговорення з директором НБ та вченим секретарем Григорієм Чопиком результатів візиту та перспектив співпраці, радник з питань культури та співробітництва та директор Французького Інституту в Україні Анн Дюрюфле висловила захоплення та подяку співробітникам бібліотеки, а також згоду на розширення інформаційних ресурсів НБ шляхом інтеграції до єдиної інформаційної мережі каталогів медіатек усіх французьких представництв в Україні.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom