top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

До Міжнародного дня рідної мови

 

21 лютого 2012 р. у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) розгорнуто книжкову виставку “До Міжнародного дня рідної мови”.

Вислови відомих людей про мову:

 • Очевидно, така мова, яке життя, а життя таке, яке серце (Г.Сковорода).

 

 • Мова – така ж жива істота, як і народ, її витворив, і коли він кине свою мову, то то вже буде смерть його душі, смерть всього того, чим він відрізняється від других людей (П. Мирний).

 

 • Мова – наша зброя, якою ми служимо народові, що нас породив, вигодував і виховав. Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! (М.Рильський).

 

 • Коли зникає народна мова – народу нема більше!.. Відберіть у народу все – і він усе може повернути, але відберіть мову, і він ніколи більше не створить її; нову батьківщину навіть може створити народ, але мови ніколи: вмерла мова в устах народу – вмер і народ (К. Ушинський).

 

 • Мова огортає порізнених людей незримою грозовою хмарою спільного Духа, даючи їм силу не просто існувати – бути (О.Забужко).

 

 • Рідна мова – це найособистіша і найглибша сфера обстоювання свого “Я”, коли воно є, своєї особистости й національної гідности (І.Дзюба).

 

 • …нема слова – нема його знаку у національній психології. Так що послідовна руйнація нашої мови була для ідеологів російської імперії вдалим вибором, щоб повністю зліквідувати нашу націю, розчинивши її у конгломераті радянських народів (О.Федик).

 

 • Із слова починається людина,

Із мови починається мій рід…

Моя ласкава, мамина, єдина –

Щебече соловейком на весь світ (Н.Рій).

 

 • Вивчайте мову українську –

Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну,

Прекрасну, милу і чудову,

Як материнську пісню колискову (А.Каніщенко).

 

 • Слова росли із ґрунту, мов жита.

Добірним зерном колосилась мова.

Вона як хліб. Вона мені свята.

І кров’ю предків тяжко пурпурова (Л.Костенко).

 

 • Як гул століть, як шум віків,

Як бурі подих — рідна мова,

Весняні пахощі листків,

Сурма походу світанкова,

Неволі стогін, волі спів,

Життя духовного основа (М. Рильський).


Протягом століть, відбираючи по словечку, по зернятку, геній народу витворив і передав нам у спадок, у вічне користування неосяжне, розкішне у своїй красі й блиску розуму мовне багатство: майте, пишайтесь, не будьте німі! (О. Гончар).

 

Підготував

відділ культурно-просвітницької роботи

Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom