top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

До 65-річчя ректора Львівського університету професора Івана Вакарчука

6 березня 2012 року в Науковій бібліотеці Університету (вул. Драгоманова, 5) розгорнуто книжкову виставку, присвячену 65-літньому ювілею ректора Львівського національного університету імені Івана Франка професора Івана Вакарчука.

 

Вакарчук Іван Олександрович

Іван Олександрович Вакарчук – український фізик, доктор фізико-математичних наук, професор, із 1990 року – ректор Львівського університету імені Івана Франка. Із 1991 року І. Вакарчук очолював Раду ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Львівщини.  Брав активну участь в організації Народного Руху на Львівщині, Першої Установчої регіональної конференції Народного Руху у Львові та І з’їзду Народного Руху України. У 1991 році отримав відзнаку Митрополита УГКЦ Володимира Стернюка за активну участь у справі легалізації УГКЦ. У 1996 році ініціював заснування визнаного Європейським фізичним товариством “Журналу фізичних досліджень”, а згодом і науково-популярного журналу “Світ фізики”, очолив редакційні колегії обох видань. У 2005 році був нагороджений орденом “За заслуги” II ступеня, 2006 року удостоєний почесного звання Заслужений діяч науки і техніки України та 2007 року – звання Героя України. У 2007-10 роках обіймав посаду Міністра освіти і науки України. Упродовж міністерської каденції запровадив зовнішнє незалежне оцінювання, створив належні умови для розвитку української мови в освітній та науковій сфері, запровадив принцип державно-громадського управління освітою, сприяв розширенню автономії українських вишів, запровадив додаток до диплома європейського зразка, відкриту процедуру ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів, ініціював реформи інклюзивної освіти.

 

На виставці експоновано видання різних років, що відображають наукову, громадську та політичну діяльність Івана Вакарчука. Це численні дослідження з теоретичної та експериментальної фізики, теоретичної астрофізики, квантової і статистичної механіки, статистичної фізики, методичні матеріали, посібники та підручники, лекційні матеріали, збірники задач тощо. Серед експонованих видань – “Квантова механіка”, “Теорія зоряних спектрів”, “Вступ до проблеми багатьох тіл”, “Збірник задач з термодинаміки і статистичної фізики”, “Збірник задач з квантової механіки” та ін. Також  книжкова виставка репрезентує роботу І.Вакарчука як редактора, зокрема низки видань Наукової бібліотеки Університету, Вісника Львівського університету (Серія фізична), а також проектів популяризації праць зарубіжних вчених – М.Фрейна “Копенгаген”, Мічіо Кайку “Гіперпростір” та “Візії: як наука змінить ХХІ сторіччя” та ін.  У 1992 році з ініціативи ректора І. Вакарчука вперше в Україні було запроваджено тестові випробування при вступі до Університету, відтак на виставці представлені видання, що відображають діяльність Івана Вакарчука у галузі реформування освітніх процесів в Україні: матеріали міжнародного семінару “Моделі гармонізації національних та міжнародних стандартів вищої освіти в контексті Болонського процесу”, “Система тестувань для вступників до Львівського національного університету імені Івана Франка”, “Етика поведінки та мовленнєвий етикет студента в академічному середовищі”. Виставку доповнює видання, присвячене  політичній та громадській позиції колективу Франкового університету у час протистояння влади й українського народу – вибори Президента України 2004 року.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom