top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

До річниці від дня народження Тараса Шевченка

До річниці від дня народження Тараса Шевченка у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) розгорнута виставка картин визначного графіка, заслуженого художника України, члена Спілки художників України, лауреата Шевченківської премії Євгена Безніска.

Beznisko_fotoБезніско Євген Іванович – видатний український графік та живописець, лауреат Шевченківської премії. Закінчив Львівський державний інститут ужиткового та декоративного мистецтва (1964 р.). Заслужений художник України (1989 р.). Член Спілки художників України (1968 р., Львівська організація). Працює в галузі станкової та ілюстративної графіки, живопису. Упродовж багатьох років мистецької діяльності створив велику кількість офортів, кольорових та чорно-білих ліноритів за мотивами творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника.

Також Є.Безніско захоплювався екслібрисами – його авторству належать понад 200 книжкових знаків для бібліотек багатьох відомих осіб. Митець неодноразово звертався і до євангельських сюжетів, особливе місце у його творчості належить портретним роботам визначних постатей України,  не полишала байдужим художника й краса рідного краю...

У 1997 році митець працював у Чорнобильській зоні над циклом "Чорнобильська Голгофа".

Є.Безніско брав участь у багатьох виставках в Україні та за кордоном, його роботи зберігаються у музеях США, Аргентини, Канади, Франції та ін. Творчість Євгена Безніска, яскравого й самобутнього представника сучасного українського мистецтва, – це яскрава сторінка в історії як української, так і європейської культури.

До річниці від дня народження Тараса Шевченка у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка експонуються офорти й лінорити за мотивами поетичних творів Шевченка, що представляють частину монументального доробку Євгена Безніска, яку автор присвятив Кобзареві та філософським рефлексіям над його поезіями. Зокрема це роботи за сюжетами творів: “Катерина”, “Сон (комедія)”, “І досі сниться”, “У тієї Катерини”, “У перетику”, “Марія”, “Великий льох”, “Титарівна”, “Садок вишневий”, “Коло гаю чистім”, “Сотник” та ін.

З.В.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom