top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Наукова конференція “Поет на службі народові”

20 березня 2012 року у Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Наукова конференція “Поет на службі народові”, присвячена шевченкознавчим студіям митрополита Іларіона (Івана Огієнка). До участі у конференції долучились також і працівники Наукової бібліотеки Університету. Із вітальним словом виступила в. о. директора Педагогічного коледжу кандидат педагогічних наук Зоряна Ленів, яка відзначила важливість таких академічних зустрічей, що забезпечують діалог видатних вчених та молодого покоління у контексті творення наукової спадщини, а відповідно – пам’яті про здобутки власного народу. На пленарному засіданні виступили: заступник директора з науково-методичної роботи Коледжу кандидат філологічних наук Ірина Кметь із доповіддю “Іван Огієнко – продовжувач традицій галицького шевченкознавства”, багатолітній дослідник Огієнкової наукової та творчої спадщини доцент кафедри філософії Національного університету “Львівська політехніка кандидат філософських наук Зиновій Тіменик, який виголосив доповідь “Тарас Шевченко й Іван Огієнко: ідеали нашого життя та Україна”, а також відомий мовознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Львівського національного університету імені Івана Франка Ніна Захлюпана, із доповіддю “Іван Огієнко та його “Граматично-стилістичний словник Шевченкової мови”, про творчу інтерпретацію І.Огієнка поетико-філософського світу Кобзаря розповіла присутнім кандидат філологічних наук Лілія Демидюк.

Секційні засідання було присвячено таким темам, як: шевченкознавчі студії митрополита Іларіона, педагогічна спадщина Т. Шевченка та І. Огієнка, а також аспекти сучасного шевченкознавства. Отож учасники конференції мали гарну нагоду обговорити основні аспекти шевченкознавства та огієнкознавства, його стан та перспективи, місце і роль педагогіки у парадигмі сучасних студій, розглянути мовні питання та можливості інтерпретації художніх текстів тощо. Від Наукової бібліотеки участь у конференції взяли в.о.завідувача відділу культурно-просвітницької роботи, асистент кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка, здобувач кафедри театрознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого Роман Лаврентій із доповіддю “Вистава “Розрита могила” за Т.Шеченком у театрі ім. І. Тобілевича (1929р.)” та бібліотекар відділу культурно-просвітницької роботи, здобувач кафедри української літератури ім. акад. М.Возняка філологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Вікторія Кметь, тема доповіді “Архетип Великої Матері у творчій рецепції Т.Шевченка: демонічні модуляції”.

Також у рамках конференції було експоновано книжкову виставку “Тернистим шляхом вільними руками”, приурочену пам’яті Тараса Шевченка та Івана Огієнка – добірка видань бібліотеки Педагогічного коледжу, Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, рідкісних праць Івана Огієнка та світлин з приватного архіву З. Тіменика.

Завершальним акордом наукової конференції стала літературно-музична композиція “Митрополитовими стежками до Тарасового Серця”, присвячена пам’яті митрополита Іларіона і Тараса Шевченка. У ролі Івана Огієнка виступав студент І курсу історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Євген Бойко, вірші митрополита Іларіона про Тараса Шевченка декламували студенти Педагогічного коледжу Університету . Музичним продовженням поетичного слова стали композиції “Вітер віє” та “Бандуристе, орле сизий” у виконанні дуету бандуристів, студентів Львівської Національної музичної академії імені Миколи Лисенка Богодара Баглая та Сергія Кутепова, романс на слова Івана Огієнка “Не питай, чого в мене заплакані очі” виконала викладач Педагогічного коледжу, бандуристка Роксоляна Призванська.

Докладніше дивіться тут.

З.В.

Фото Володимира Крука


 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom