top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

47. Імпресіонізм Клода Моне

10 грудня 2015 р. в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка з нагоди 175-річчя від дня народження французького живописця Клода Оскара Моне (1840–1926) відбулося сорок сьоме засідання Міждисциплінарного наукового семінару “Modus Legendi”. Доповідач – молодший науковий співробітник Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Олександра Калініченко. Участь у семінарі взяли студенти і викладачі Університету, бібліотекарі університетської книгозбірні.

Клод Оскар Моне народився 14 листопада 1840 р. у Франції. Із дитинства Моне захоплювався образотворчим мистецтвом. Якось доля звела Клода Моне з Еженом Буденом, відомим пейзажистом і одним із провісників імпресіонізму, який показав юному художнику основи живописного мистецтва з натури.

Намагаючись опанувати володіння пензлем на професійному рівні, Моне швидко розчарувався у класичному підході до живопису.  Згодом, у студії Шарля Глейра він познайомився з Огюстом Ренуаром і Фредеріком Базілем. Вони були майже однолітками і мали схожі погляди на мистецтво – саме це гроно невдовзі стало основою імпресіоністів. У 1872 р. Моне написав знаменитий пейзаж “Враження. Схід сонця”, який і дав назву групі імпресіоністів і цілого художнього напряму. Полотно презентували на першій імпресіоністській виставці у 1874 р. Як зазначила О.Калініченко, картину було визнано на стільки гармонійною і довершеною, що якщо її обертати вона не втрачає цього ефекту – враження.

На початку 20-х років у Моне розвинулась катаракта, однак це не вплинуло на жагу художника до малювання. Особливості хвороби та хірургічне втручання призвели до дещо іншого зорового сприйняття навколишнього світу – Моне бачив світ в ультрафіолетовому діапазоні, що відобразилось і на його картинах. Наприклад, його “Водяні лілії” виконані у блакитно-ліловій гамі, хоча для переважної більшості людей ці квіти мають білі пелюстки.

Окрім захопливої розповіді О. Калініченко про долю та художні пошуки Клода Моне, присутні також мали нагоду ознайомитись із книжковою виставкою, присвяченою творчості митця.

З.В.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom