top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Презентація "Енциклопедії художнього металу"

10 березня 2016 року в Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулася презентація двотомного академічного, науково-інформаційного видання Р. Шмагала “Енциклопедія художнього металу” (у 2-х томах). Участь у презентації взяли викладачі та студенти Університету, читачі та бібліотекарі. Модератор – завідувач науково-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка к. і. н. Олександр Седляр.

Ростислав Шмагало – професор Львівської національної академії мистецтв, декан факультету історії та теорії мистецтва, доктор мистецтвознавства, художник декоративно-ужиткового мистецтва. У його науковому доробку понад 150 праць, із яких 120 наукового та 9 навчально-методичного характеру, 4 монографії. Презентоване видання “Енциклопедія художнього металу” постало в результаті майже 20-річної праці. Її вагомість полягає не лише в детальних описах різних художніх металів, але також – їхньому аналізі.

Автор проінформував присутніх про розвиток ремесла і галузі виробництва художнього металу, розповів про морфологічну класифікацію, технології виготовлення виробів, термінологічні покажчики металів, коштовних каменів, прикрас, посуду, художнього металу в архітектурі, зброярства, релігійного вжитку, модельєрства тощо (у першому томі Енциклопедії подано 411 статей, включаючи 326 термінів). У територіальному й художньому вимірах охоплено історичний матеріал та стилістичні періоди предметно-видового розвитку художнього металу від давніх цивілізацій Євразії, Середньовіччя до початку XXI ст. в Україні та світі.

Також Р. Шмагало розповів про системи клеймування дорогоцінних металів, методи експертних оцінок коштовного каміння, місцезнаходження його родовищ в Україні, типи огранювання, хронологічні таблиці головних пам’яток в Україні. Видання вміщає 1780 ілюстрацій та потужний блок диференційованих за розділами бібліографічних джерел. Зібрано відомості та бібліографію про втрачені та повернені в Україну цінні пам’ятки, на що доповідач звернув особливу увагу.

У другому томі Енциклопедії автор подає типологічні ланки, мистецтвознавчі експертні оцінки галузей ковальства, ювелірства, художніх емалей, лиття та зброярства України XX – початку XXI ст. Слухачі також дізналися про творчість митців українського походження поза Батьківщиною та про поданий у виданні каталог майстрів сучасного ювелірства, емальєрства, ковальства та зброярства України, що налічує понад 140 імен (відомості про творчість яких доповнює авторський Веб-сайт: www.artmetal.org.ua /дати посилання на цей сайт!/).

Ці дві книги є частиною трилогії, що системно долають інформаційні бар’єри на шляху до пізнання художнього металу та заслуговують особливої уваги. Також особливо цінним є той факт, що Енциклопедія, – крім вивчення та популяризації пам’яток національної культури, – утверджує українську ідентичність у її історичному та сучасному вимірі.

На завершення презентації Р. Шмагало запевнив присутніх, що ведеться робота над третім томом та що при першій нагоді подарує завершальну частину свого видання університетській книгозбірні.

З.Ш.


 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom