top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

feed-image Feed Entries
Правові питання

При створенні електроних бібліотек (ЕБ) важливу роль відіграють правові питання, адже багато ЕБ публікують твори без попередньої згоди авторів. І хоч на першу вимогу авторів такі тексти знімаються з сайта, де-юре має місце порушення їх прав. Щоб не ускладнювати ситуацію, НБУВ прийняла рішення про розміщення  електронних інформаційних ресурсів у своїй локальній мережі (тільки для перегляду в читальних залах). Це можна робити, адже стаття 22 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 р.         № 3792-ХІІ закріпляє один з випадків, на який не поширюється виключне право власника авторських прав забороняти використання його творів. Йдеться про відтворення одного примірника твору бібліотеками та архівами, якщо їх діяльність не спрямована на отримання прибутку  і відповідний ресурс представлений для ознайомлення.

(Самохіна Н. Архівування інформаційних ресурсів у системі формування електронної бібліотеки / Бібліотечний вісник. – 2012, - №5)

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3792-12/

Заголовок Статті
 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom